Rritje e frikshme e rasteve të reja me koronavirus në ShBA

Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar 38,845 raste të reja të infektimit me Covid-19.

Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i të infektuarve me virusin e ri në shtetin më të prekur në botë shkoi në 2,548,996 persona, shkruan “CNN”.

Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 264 viktima dhe shifra e përgjithshme e të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara shkoi në 125,804.

Lexo edhe: 

Zemaj sërish paralajmëron gjoba për personat që nuk iu përmbahen rekomandimeve nga IKSHPK

Në këto shifra përfshihen rastet nga 50 shtetet e ShBA-së, Distrikti i Kolumbisë dhe rastet e personave të riatdhesuar.

%d bloggers like this: