Home / Lajme / Rama ‘shpërthen’ ndaj Ilir Metës: T’i vijë turp! Ndjej thjesht keqardhje të thellë për Presidentin

Rama ‘shpërthen’ ndaj Ilir Metës: T’i vijë turp! Ndjej thjesht keqardhje të thellë për Presidentin

Kreu i qeverisë Edi Rama i është përgjigjur ashpër Ilir Metës, i cili tha dje se kryeministri u mburr se është djali i komunistit që vari në mes të Kukësit poetët për fjalën e lirë.

Rama tha se Metës duhet t’i vijë turp për fjalët që ka thënë.

data-full-width-responsive=”true”>

“Kur Ilir Meta përmend babain tim, ndjej thjesht keqardhje të thellë për Ilir Metën, t’i vijë turp, por në fund fare kur Ilir Meta të jetë harruar njëherë e përgjithmonë, Kristaq Rama do të jetë aty, tek ‘Nëna Shqipëri’ dhe Heronjtë e Pavarësisë së Vlorës dhe të gjithë kur të shkojnë të nderojnë dëshmorët apo etërit e pavarësisë do të ngrenë kokën lart dhe do të admirojnë atë që Kristaq Rama i ka lënë këtij vendi”, tha Rama për Report Tv.

data-full-width-responsive=”true”>

Similar Posts

%d bloggers like this:
Close Bitnami banner
Bitnami