Priten zhvillime të reja! Kryeministri Rama niset me urgjencë në Kosovë, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Mësohet se Rama do të takohet me të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, si dhe liderët e tjerë të partive.

Burime bëjnë me dije se kreu i qeverisë, ditën e nesërme do të mbajë një konferencë për shtyp nga Kosova.

data-full-width-responsive=”true”>

Vizita e Ramës po bëhet pikërisht në një situatë mjaftë të vështirë nëpër të cilën po kalon vendi, pas zhvillimeve të fundit me ngritjen e aktakuzës nga Prokurori Special në Hagë ndaj presidentit Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Kujtojmë se ditën e sotme Presidenti Thaçi ka njoftuar se do të mbajë një konferencë për shtyp ku do të flasë për aktakuzat e ngritura nga Haga kundër tij dhe Veselit.

data-full-width-responsive=”true”>

Close Bitnami banner
Bitnami