Notat e futbollistëve: Tottenham – West Ham

Tottenhemi ka mposhtur West Hamin me rezultat të pastër 2-0 në kuadër të xhiros së 31 të Premier Ligës.

Një autogol i Soucek në minutën e 64 dhe Harry Kane në të 82-tën mjaftuan për djelmoshat e Mourinhos që ta regjistrojnë edhe fitoren e 12 këtë edicion, krahas nëntë barazimeve e dhjetë humbjeve, përcjell GazetaBlic.

Tottenhemi kështu shkon në kuotën e 45 pikëve, gjashtë më pak sesa rivali lokal, Chelsea, por me “të kaltërit” që kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, ndërsa siç edhe mund ta shihni, Rice i mysafirëve ishte futbollisti më i vlerësuar.

Tottenham:

West Ham:

/GazetaBlic/

%d bloggers like this: