Home / Lajme / Mushkolaj-Hotit: Po sillesh si përfaqësues OJQ-je, ku i ke policët e inspektorët?

Mushkolaj-Hotit: Po sillesh si përfaqësues OJQ-je, ku i ke policët e inspektorët?

Analisti i njohur në vend, Imer Mushkolaj, ka reaguar pas kritikave që Hoti drejtoi tek qytetarët për tubimet masive gjatë ditës së djeshme.

Mushkolaj thotë se Hoti po sillet si përfaqësues i një OJQ-je.

Ai thekson se puna e tij nuk është me kritiku por me vepru dhe në këtë rast duhet të ejnë në veprim policët dhe Inspektorë.

“Punë e tij nuk është me kritiku, por me vepru. Ku i ka mekanizmat për zbatimin e vendimeve të qeverisë? Ku i ka policët, inspektorët?” pyet Mushkolaj raporton Gazeta Blic.

Reagimi i plotë:

Kur kryeministri sillet si përfaqësues i një OJQ’je. Punë e tij nuk është me kritiku, por me vepru. Ku i ka mekanizmat për zbatimin e vendimeve të qeverisë? Ku i ka policët, inspektorët?

Hoti ashpërson tonet: Po kërkoni trajtim por spo respektoni rregullat, bëhuni policë të vetvetes derisa të gjendet vaksina,rrugë tjetër nuk ka!

Similar Posts

%d bloggers like this:
Close Bitnami banner
Bitnami