Mjeku i njohur thirrje Manastirliut dhe Komitetit Teknik: Duhet të urdhëroni mospërdorimin e dorezave

Mjeku i njohur Arben Beqiri, i bën apel Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetit Teknik të Ekspertëve, të marrin masa dhe të urdhërojnë mospërdorimin maskave në banka, bare e shërbime të tjera publike.

data-full-width-responsive=”true”>

“Në shumë bare dhe shërbim publik, banka, etj shoh personelin të mbajnë doreza. I bëj thirrje Ministres Ogerta Manastirliu dhe Komitetit të Task Forcës që sa më shpejt të urdhërojnë mospërdorimin e tyre në këto shërbime.

Dorezat bëhen vetëm përhapëse të infeksionit Covid dhe të shumë infeksioneve të tjera”, – shkruan ai.

data-full-width-responsive=”true”>

Close Bitnami banner
Bitnami