“Lajm i keq”, Kreshnik Spahiu jep që në mëngjes informacionin e rëndësishëm për gjithë shqiptarët

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka dhënë një lajm të keq mëngjesin e sotëm. Përmes një postimi në rrjetet sociale Spahiu informon se për shkak të papunësisë nga kriza e COVID, BE po ul emigracionin për qytetarët e Ballkanit. Madje çdo vend i ri pune, prioritet i jepet shtetasve të tyre dhe jo të huajve.

Postimi i Spahiut:

“LAJM I KEQ: Për shkak të papunësisë nga kriza Covid, BE po ul emigracionin për qytetarët e Ballkanit.

data-full-width-responsive=”true”>

Për çdo vend të ri pune, prioritet i jepet shtetasve të tyre dhe jo të huajve.

Vendimi i vitit 2015 për krahun e punës nga Ballkani perëndimor po rishikohet për tu limituar.”, – shkruan Spahiu.

data-full-width-responsive=”true”>

%d bloggers like this: