Home / Lajme / Keni këto shenja që lidhen me koronavirusin? Ministria e Shëndetësisë: Telefononi këtë numër sepse…

Keni këto shenja që lidhen me koronavirusin? Ministria e Shëndetësisë: Telefononi këtë numër sepse…

SHPËRNDAJE
Në linjën e gjelbër 0800 40 40 shtohet edhe një shërbim i ri për këshillim psikologjik falas për çdo qytetar që ka shenja ankthi, frike apo pasigurie të shkaktuara nga situata e koronavirusit.

Covid-QSUT-536x400

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën me dije se psikologë të çertifikuar do të ofrojnë shërbim profesional dhe të sigurtë nga ora 08:00- 22:00.

“Situata e shkaktuar si pasojë e COVID19 ka sjellë edhe probleme psikologjike, ankth, frikë, pasiguri.

Për këtë arsye, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale vë në dispozicion linjën e gjelbër #FALAS për këshillim psikologjik për çdo qytetar për #COVID19❗️”, shkruan ministria.

95240847_2709864009124659_3857116404037713920_o

Te lidhura

Similar Posts

%d bloggers like this:
Close Bitnami banner
Bitnami