Dy partitë kryesore në vend nisin aksionin, çfarë pritet të ndodhë nesër në selinë blu

Pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme politika i është rikthyer partive. Socialistët i nisën takimet me strukturat në jug, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër.

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, tha se përzgjedhjet e Prill-Majit 2021, socialistët do të marrin sërish besimin për mandatin e tretë me Edi Ramën kryeministër.

data-full-width-responsive=”true”>

Në kampin tjetër, Lulzim Basha vijon takimet në rrethe me bizneset dhe fermerët. Ndërsa të enjten do të ketë rikthim në seli, me mbledhjen e Kryesisë.

Puna me strukturat në vend dhe prezantimi i formulës që një anëtar, një votë do të përcaktojë listën e kandidatëve, janë vetëm një pjesë e diskutimeve që pritet të diskutohen nesër.

data-full-width-responsive=”true”>

%d bloggers like this: