Calhanoglu vendos për të ardhmen e tij

Milani dhe Ralf Rangnick janë duke llogaritur në Hakan Calhanoglu ndërsa kuqezinjtë raportohet se do të pajtohen me kushtet e reja me sulmuesin.

Agjenti i mesfushorit sulmues krijues Gordon Stipic tha se 26-vjeçari ka ambicie për të luajtur në Ligën e Kampionëve dhe ishte në mëdyshje kur fliste për të ardhmen e Calhanoglu në San Siro.

Por Tuttosport pretendon se klubi është afër të bjerë dakord për një kontratë të re me reprezentuesin e Turqisë, i cili dyshohet se është i gatshëm të nënshkruajë një marrëveshje të re, përcjell GazetaBlic.

Gazeta pretendon se lojtari ka sigurimin nga Ralf Rangnick, pasi drejtori gjerman tashmë dëshironte mesfushorin sulmues në RB Leipzig tre vjet më parë.

Pasi e gjeti formën e tij nën Stefano Pioli këtë term, Calhanoglu duket se është gati të zgjasë marrëveshjen e tij përtej kontratës aktuale që skadon në qershor 2021.

Close Bitnami banner
Bitnami