Barcelona dhe Juventus janë gati për shkëmbimin e madh Arthur – Pjanic

Juventus dhe Barcelona raportohet se po shkojnë më afër drejt një marrëveshje shkëmbimi midis Miralem Pjanic dhe Arthur Melo dhe presin përfundimin e marrëveshjes më 30 qershor.

Gazetari i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio pretendon se negociatat po shkojnë shpejt drejt përfundimit të saj dhe të dy gjigandët supozojnë se kanë arritur një marrëveshje brenda të martës, përcjell GazetaBlic.

Raporti pretendon se të dy nënshkrimet priten për atë datë dhe klubet në të vërtetë kanë arritur një marrëveshje.

Sipas Di Marzio, Pjanic është vlerësuar në 60 milion € dhe Arthur rreth 75 milion €, dhe ai thekson se Juventus duhet të shtojë shpërblime rreth 10 milion dhe 5 milion €.

Po përfundimtare nga mesfushori brazilian nuk ka mbërritur ende dhe raportet kanë pretenduar se ylli i Barcelonës ka qenë ende i pasigurtë për të ardhmen e tij.

Por Di Marzio pretendon se ai është bërë shumë më i bindur me kohën dhe duket i vendosur të pranojë një transferim te Bianconeri.

%d bloggers like this: