Arrestohet njëri nga sulmuesit e Kryeinspektorit të Punës për rajonin e Mitrovicës,

Sot është arrestuar njëri nga sulmuesit e Kryeinspektorit të Punës për rajonin e Mitrovicës, Nexhat Fazliut, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Kryeinspektori i Punës, Nexhat Fazliu, është sulmuar për vdekje në prill të ktij viti nga disa persona, për shkak të një gjobë që kryeinspektorati ka caktuar ndaj një biznesi në qytetin e Mitrovicës.

Gazeta Online Veriu.info mëson se njëri nga sulmuesit është arrestuar ditën e sotme me inicialet M.K. dhe është nga qyteti i Mitrovicës, ndërsa dy të dyshuarit tjerë mbeten në arrati.

Deri më tani dyshimet janë së gjithçka lidhet me punë zyrtare, pasi një biznesi i është caktuar gjoba lidhur me një vajzë 16 vjeçare e cila është gjetur duke punuar nga ora 18:00 deri në 04:00 të mëngjesit.

Dihet që Ligji i Punës e ndalon punën e të miturve gjatë natës.

FOTO: Kryeinspektori i Punës, Nexhat Fazliu

Close Bitnami banner
Bitnami